Miłosny egoizm

Czy jedna osoba może nieodwracalnie zmienić życie, które z taką starannością budowaliśmy przez wiele lat? To zdecydowanie jedno z pytań mogących zapoczątkować burzliwą i długą dyskusję przepełnioną subiektywnymi wnioskami i zdobytymi doświadczeniami. Nierzadko jednak wystarczy zwykłe spotkanie, nawet przypadkowe, aby zniknęła stabilizacja, a serce zaczęło bić szybciej. Los lubi udowadniać, że za nic ma ludzkie plany i z chęcią płata figle, zmuszając do zweryfikowania światopoglądu. Na własnej skórze przekonali się o tym Gabby i Travis, bohaterowie książki o tytule “Wybór”, którą stworzył Nicholas Sparks.

Punkt zwrotny

Travis Parker nigdy nie wymagał od życia zbyt wiele. Szalone przygody, nieustanna adrenalina, coraz to nowsze wyzwania? To nie dla niego. Jemu do szczęścia w zupełności wystarczała stabilna praca weterynarza, którą uwielbiał, przytulny dom oraz towarzystwo bliskich przyjaciół. Nie przejmował się brakiem życiowej partnerki, bo oznaczało to również brak problemów, rozczarowań i złamanego serca. Spokojną egzystencję mężczyzny zakłócił przyjazd Gabby Holland – atrakcyjnej lekarki, która stała się jego sąsiadką. Para szybko się ze sobą zaprzyjaźniła, jednak wraz z biegiem czasu zaczęły pojawiać się między nimi uczucia, które wykraczały poza zwykłe koleżeństwo. Problem polegał na tym, że Gabby posiadała już istotne zobowiązania w postaci męża i dziecka.

Zaryzykować wszystko dla miłości?

Travis i Gabby znajdują się w wyjątkowo trudnym położeniu. Konflikt serca i rozumu sprawia, że są rozdarci i nie wiedzą, co powinni zrobić. Z jednej strony zdają sobie sprawę z tego, że nie postępują właściwie, a z drugiej nie potrafią oprzeć się namiętności i wzajemnemu przyciąganiu. Jaką decyzję podejmą? Jak zareaguje otoczenie? I czy ten związek ma w ogóle szansę na powodzenie?

Nicholas Sparks, autor, wypracował sobie reputację jednego z najbardziej znanych współcześnie pisarzy amerykańskich. Choć zajmuje się również tworzeniem scenariuszy, zasłynął przede wszystkim wydaniem książek z takich gatunków literackich jak: literatura obyczajowa, romans oraz literatura kobieca. Umiejętność tworzenia emocjonalnych historii i kreowanie bohaterów, z którymi można się utożsamić zaowocowały rzeszą oddanych czytelników na całym świecie. Jednym z jego bestsellerów jest “Pamiętnik” – książka, która stała się podstawą ekranizacji w iście gwiazdorskiej obsadzie. Oprócz tego, Sparks opublikował również takie tytuły jak: “Noce w Rodanthe”, “Z każdym oddechem”, “Bezpieczna przystań”, “I wciąż ją kocham” oraz “Prawdziwy cud”.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com